Perusta seurallesi oma seurakauppa

Oma verkkokauppa Pelikamat.netin kautta kannattaa

Seura saa komission myynnistä eikä joudu itse varastoimaan myytäviä tuotteita. Tämä poistaa vaivan ja riskin.

Joukkue ei joudu tekemään kimppatilauksia, vaan jokainen voi itse tilata peli-, tai fanikamansa verkkokaupasta. Tämä vapauttaa joukkueenjohdon aikaa.

Pelaajat ja vanhemmat saavat hankittua fani- ja pelikamansa silloin kuin heille sopii. Vaivattomasti ja vaikka kesken kauden.


TILAAMINEN

Pelikamat.netin kautta tilaaminen säästää seuran resursseja huomattavasti, koska toiminto ulkoistetaan käytännössä kokonaan meille. Seuran kanssa sovitaan myytävät tuotteet sekä niiden lisääminen. Tämän jälkeen tuotteet ostetaan suoraan Pelikamat.netin kautta joko koontitilauksina tai yksittäin. Näin pelaajat voivat ostaa tuotteita oman aikataulun ja tarpeiden mukaan, eikä tästä aiheudu seuralle lisävaivaa. Tilatut tuotteet toimitetaan sovitussa aikataulussa valmiiksi painettuina sovittuun osoitteeseen.

HINNOITTELU

Pelikamat.netin tavoite on tarjota useiden merkkien tuotteita eri hintaluokissa kilpailukykyiseen hintaan. Kykenemme tähän kevyen organisaatiorakenteen ja hyvien yhteistyökumppaneiden avulla. Merkittävä osa edullista kokonaishintaa on myös oma painatuspalvelumme, joka mahdollistaa sekä tehokkaan hinnoittelun, että säästää myös aikaa.

Seuroille ja joukkueille tarjoamme myös hyväehtoista kompensaatiomallia, jossa seurat saavat komissiota myynnistä.

KUSTOMOINTI

Pelikamat.net tarjoaa laadukkaita sublimaatiopeliasuja eri lajeihin sekä oheistuotteina. Sublimaatiotekniikalla värit imeytetään suoraan kankaaseen, jolloin logot ja numerot ovat yhtä kestäviä kuin itse vaatekin. Kokonaiskustannuksiltaan sublimoitu peliasu on samaa luokkaa merkkipeliasujen kanssa, koska erillisiä painatuskustannuksia ei tule ja seura erottuu varmasti edukseen kentällä. Käytännössä kaikkien huippuseurojen paidoissa on käytetty sublimaatiotekniikkaa.

Lähes mitä vain vaatteita voi kustomoida seuran tai yrityksen tarpeiden mukaisesti. Tällöin merkit ja kirjaimet painetaan tuotteiseen sovitun kokoisina sovittuun paikkaan. Pelikamat.netillä on oma paino, joten prosessi on nopeaa, eikä aikaa ja rahaa kulu tuotteiden painoon toimitukseen.

Teetämme erilaisia tuotteita asiakkaiden toiveiden ja tarpeiden mukaan. Yleisimpiä tuotteita ovat pipot, tupsupipot, erilaiset lippikset, huivit, palloreput ja varsinkin jalkapalloseuroille viirit. Tuotteiden yksikköhinta riippuu tilausmäärästä, sekä siitä minkä verran seura ostaa suoraan tuotteita omaan käyttöön tai myyntiin. Asiakas saa aina halutessaan ensin mallikappaleen joko kuvina tai fyysisesti, jonka hyväksyttyään varsinainen valmistus alkaa. Kustomoitujen tuotteiden valmistus ja toimitus vie kohtuullisen pitkän ajan, joten kannattaa olla hyvissä ajoin liikkeellä.

Meidän ammattilaiset hoitavat tuotesuunnittelun kokonaisuudessaan. Tarjoamassamme on pitkälle toista sataa laadukasta tuotetta värivariaatioineen, kuten esimerkiksi t-paitoja, huppareita, kasseja, lippiksiä ja niin edelleen.Pelikamat.net sai alkunsa uupuneen joukkueenjohtajan yksinkertaisesta ajatuksesta: kuinka kykenisin nauttimaan tästä enemmän?

Tuohon kysymykseen vastaaminen on yrityksemme perimmäinen tavoite. Sen tehdäksemme on meidän valjastettava käyttöömme seuratoiminnan tärkeimmät muuttujat.

Ne ovat aika ja intohimo.

Missiomme on antaa seurojen sisällä ahertaville pikkupelimiehille ja -mimmeille, heidän aktiivisille isille ja äideille sekä joukkuetta pyörittäville toimihenkilöille enemmän aikaa keskittyä oleelliseen.

Tehokkaan ajan käytön kannalta tärkeä, mutta sanana tylsä varustestrategia oli myös yrityksemme perustajajäsenelle, huippujalkapalloilija Sebastian Sorsalle mysteeri.

"Ammattifutarina sitä ei tajuakaan kuinka hyvin kaikki on järjestetty. Menet treeneihin, puet nätisti viikatut kamat päällesi ja jätät ne harjoitusten jälkeen huoltajan pestäväksi. Kaikki tulee annettuna ja vain aniharvoin tulee ajateltua, että kukakohan tämän kaiken järjestää. Lapsuudessa se huoltaja taisi olla oma äiti, mutta poika oli yhtä tietämätön kaikesta työstä kuin nytkin!" Seba naurahtaa.

Sebastian Sorsan tarina on pelikamat.netin inspiraation lähde.

Malmin Palloseurassa seitsenvuotiaana aloittanut pikkupoika äänestettiin viime vuonna seuraihmisten ja fanien toimesta HJK:n kaikkien aikojen pelaajaksi. Seban ura jatkuu yhä, mutta hänen yrityksemme ytimeen tarjoama hiljainen tieto on meille korvaamatonta. Hänen avullaan opimme tuntemaan suomalaisen jalkapallon aivan ruohonjuuren alimmalta tasolta sen vehreimmälle huipulle asti.

Me tahdomme olla uuden ajan huoltajia.

Konseptimme tarjoaa avaimet uudenlaiseen varustestrategiaan, jonka avulla emme halua vain auttaa koko seura- ja urheiluyhteisöämme säästämään aikaa ja vaivaa, vaan teemme kenties jotakin vielä tärkeämpää. Me haluamme kirkastaa tämän urheilua rakastavan kansan sisällä palavan asian, intohimon.

Intohimosta urheiluun - Pelikamat.net

Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Nämä toimitusehdot ovat voimassa 7.11.2020 alkaen.

Verkkokauppa

Pelikamat.net Oy
Usvakatu
10
15300 Lahti

+358447515151
info@pelikamat.net
2796391-5

Kauppa myy tuotteita täysi-ikäisille yksityishenkilöille. Tuotteiden hinnat sisältävät arvonlisäveron. Pidätämme oikeuden hintojen ja toimituskulujen muutoksiin.

Tilaaminen

Tuotteet tilataan verkkokaupassa siirtämällä ne ostoskoriin ja maksamalla ostoskorin sisältö verkkomaksupalvelussa. Kaikki asiakastiedot käsitellään luottamuksellisesti. Tilauksen yhteydessä kysyttyjä yhteystietoja ei käytetä muuhun kuin tilauksen toimitukseen tai siinä ilmenevien epäselvyyksien selvittämiseen, ellei erikseen toisin mainita. Tilatessasi verkkokaupasta sinun edellytetään tutustuneen ja sitoutuneen kulloinkin voimassa oleviin toimitusehtoihin.

Maksaminen ja maksutavat

Maksupalveluna toimii Klarna Checkout, jonka kautta maksuvaihtoehtoina toimivat lasku, osamaksu, korttimaksu sekä verkkopankkimaksut.

Ilmoittamalla tietoja kassalla hyväksyt Klarna AB:n (Klarna AB, Sveavägen 46, 111 34 Stockholm) ehdot. Painamalla ”Osta” painiketta hyväksyt Pelikamat yleiset ehdot.

Tilaus- ja maksuvahvistus

Kun olemme vastaanottaneet tilauksesi, lähetämme sinulle välittömästi sähköpostilla tilausvahvistuksen, josta näkyvät tilaustietosi. Tarkasta aina tilausvahvistuksen sisältö. Jos sinulla on kysyttävää, ota heti yhteys asiakaspalveluumme. Säästä tilausvahvistus mikäli joudut ottamaan yhteyttä asiakaspalveluun. Asioidessasi asiakaspalvelussa pidä aina mahdollinen asiakasnumerosi ja tilausnumerosi saatavilla. Tarkasta aina, että paketin sisältö täsmää tilausvahvistuksessa olevien tuotteiden kanssa.

Asiakaspalveluumme saat yhteyden seuraavilla tiedoilla:

Pelikamat.net Oy
Usvakatu
10
15300 Lahti

+358447515151
info@pelikamat.net
2796391-5

Toimitustavat ja -kulut

Toimituskulut sisältävät posti- ja pakkauskulut. Esitämme ostoskorissa arvion tulevista toimituskuluista ensisijaisen käytössä olevan toimitustavan mukaan. Tarkat toimituskulut näet valittuasi tilaukselle haluamasi maksu- ja toimitustavat. Käytössä olevat toimitustavat riippuvat ostoskorin sisällöstä ja yhteispainosta. Voit valita kassalla käytössä olevista toimitustavoista sinulle parhaiten sopivan vaihtoehdon jonka yhteydessä tarkka toimituskulu on esitetty.

Toimitusaika

Yleisimmät toimitusaikamme Suomeen vaihtelevat tilauksesta ja toimitustavasta riippuen. Poikkeukset toimitusaika-arvioihin on kerrottu, jos ostoskorissa on varastosta loppuneita tuotteita ja ilmoitamme myös mahdollisista viivästyksistä teille välittömästi tilaamisen jälkeen.

Emme vastaa ylivoimaisen esteen aiheuttamista viivästymisistä tai viivästysten aiheuttamista välillisistä haitoista. Verkkokauppa tiedottaa sivuillaan poikkeavista toimitusajoista.

Palautusehdot

Peruuttamisoikeus

Teillä on oikeus peruuttaa tämä sopimus 14 päivän kuluessa syytä ilmoittamatta. Peruuttamisen määräaika päättyy 14 päivän kuluttua siitä, kun viimeinen tavaraerä on vastaanotettu tai ladattavien tuotteiden kohdalla tilauksen vastaanottohetkestä.

Peruuttamisoikeuden käyttämiseksi teidän on ilmoitettava meille päätöksestänne peruuttaa sopimus yksiselitteisellä tavalla (esimerkiksi kirjeellä postitse tai sähköpostilla). Voitte käyttää myös tulostettavaa palautuslomakettamme, mutta sen käyttö ei ole pakollista.

Peruuttamisen määräajan noudattamiseksi riittää, että lähetätte ilmoituksenne peruuttamisoikeuden käytöstä ennen peruuttamisajan päättymistä.

Peruuttamisen vaikutukset

Jos peruutatte tämän sopimuksen, palautamme teille kaikki teiltä saamamme suoritukset, myös toimituskustannukset (paitsi lisäkustannuksia siitä, että olette valinnut tarjoamastamme edullisimmasta vakiotoimitustavasta poikkeavan toimitustavan), viivytyksettä ja joka tapauksessa viimeistään 14 päivän kuluttua peruuttamisilmoituksen saatuamme. Suoritamme palautuksen sillä maksutavalla, jota olette käyttänyt alkuperäisessä liiketoimessa, ellette ole nimenomaisesti suostunut muuhun, ja joka tapauksessa siten, että teille ei aiheudu suoritusten palauttamisesta kustannuksia.

Teidän on lähetettävä tavarat takaisin viivytyksettä ja viimeistään 14 päivän kuluttua peruuttamisilmoituksen tekemisestä. Määräaikaa on noudatettu, jos lähetätte tavarat takaisin ennen kyseisen 14 päivän määräajan päättymistä.

Olette vastuussa vain sellaisesta tavaroiden arvon alentumisesta, joka on seuraus- ta muusta kuin tavaroiden luonteen, ominaisuuksien ja toimivuuden toteamiseksi tarvittavasta käsittelystä.

Lunastamaton paketti

Lunastamatta jättäminen ei ole sama asia kuin palautus tai peruutus. Lunastamatta jätetystä paketista, josta ei ole tehty erillistä peruutusilmoitusta, perimme toimituskustannukset.

Ongelmatilanteet

Mikäli tuote on kadonnut tai vioittunut kuljetuksen aikana tai se ei muuten vastaa tilaustasi, tulee sinun ilmoittaa virheestä viimeistään 14 päivän kuluessa kirjallisesti Peruutusoikeus ja palautusehdot -kohdassa mainittuun osoitteeseen tai soittamalla yhteystiedoissa mainittuun puhelinnumeroon. Jos paketti on selvästi vaurioitunut kuljetuksessa, teidän täytyy tehdä välittömästi asiasta reklamaatio valitsemanne toimitustavan kuljetusyhtiölle.

Ostoskoriin käytetyt lahjakortit